Szukam księgowości dla programistów

Szukam księgowości dla programistów

Księgowość dla programistów wiąże się ze specyficznymi wymaganiami. Wraz z dynamicznym wzrostem sektora IT pojawiło się zapotrzebowanie na obsługę księgową programistów oraz firm IT. Niezależnie czy prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą czy firmę informatyczną nasze doświadczenie może wam pomóc w obsłudze księgowej waszej firmy. Biuro rachunkowe dla programistów pomoże wam księgować zlecenia specyficzne dla branży IT oraz specyficzne koszty jakie się pojawiają przy tego typu działalności.

Faktury kosztowe – księgowość dla programistów

Jeśli nie wiesz co można wliczyć w koszty swojej działalności pomożemy wam określieniu co kwalifikuje się jako koszt w twojej firmie. Branża IT ze względu na swoją pracochłonność nie posiada aktywów, które natychmiastowo kwalifikują się jako koszty jak to ma miejsce w przypadku innych branż. Zakup oprogramowania, sprzętu oraz innych elementów związanych z waszą pracą jest często kwestionowany przez Urzędy Skarbowe. Wynika to zazwyczaj z braku doświadczenia lub niepełnych informacji na temat zmieniających się przepisów o rachunkowości. Bardzo często sami zainteresowani mają problemy z określeniem czy dany wydatek potencjalnie kwalifikuje się jako koszt i czy powinni ubiegać się o fakturę VAT lub paragon jako dowód dokonania zakupu. Nasze biuro księgowe pomoże wam w określeniu co jest kwalifikowane jako koszt a co nim nie jest.

Struktura firmy i optymalizacja podatkowa

W przypadku rosnących biznesów IT sugerujemy także przekształcenie firmy w spółkę prawa handlowego lub określoną strukturę spółki. Bardzo popularną strukturą jest połączenie spółki z o.o. razem ze spółką komandytową. Dzięki temu pojawiają się dodatkowe możliwości kwalifikowania kosztów oraz ogranicza się osobistą odpowiedzialność majątkową przedsiębiorcy.

Optymalizacja podatkowa polega na ustaleniu odpowiedniej struktury kosztów oraz transferów majątkowych pomiędzy spółką, a majątkiem osobistym przedsiębiorcy. Może się to odbywać na podstawie umowy wynajmu nieruchomości na biuro lub wynajmu domen przez spółkę od wspólnika. Transfer ten jest traktowany jako koszt w spółce natomiast wspólnik rozlicza się z urzędem podatkowym przy pomocy stawki podatkowej w wysokości 12,5%.

Co dalej?

Jeśli jesteś programistą lub prowadzisz firmę informatyczną zatrudniającą programistów skontaktuj się z nami na wstępną analizę twojej firmy. Więcej informacji uzyskasz w zakładce KONTAKT.

Jeśli jesteście zainteresowani uzyskaniem większej ilości informacji na temat naszego biura możecie przeczytać na poniższych stronach.

Nasi klienci

Oferta

Optymalizacja podatkowa

Nasze certyfikaty

Cennik

ABR Rachunkowość – biuro rachunkowe i księgowość

ul. Górczewska 43, 01-144 Warszawa

Tel: 538 362 626

Email: abr.rachunkowosc@gmail.com