Rejestracja działalności – Urząd Gminy, Urząd Skarbowy, ZUS, GUS

Rejestracja działalności – Urząd Gminy, Urząd Skarbowy, ZUS, GUS

Oferujemy pomoc przy zakładaniu działalności gospodarczej dla naszych klientów. Jeśli chcesz założyć firmę i zależy ci na tym aby dokumentacja która ma trafić do urzędu gminy, urzędu skarbowego ZUS i GUS była należycie przygotowana możesz na nas polegać. Dobrze przygotowana dokumentacja pozwoli ci uniknąć zwrotów oraz ewentualnych problemów w przyszłości.

Rejestracja działalności w urzędzie gminy

Rejestracja działalności w odpowiednim urzędzie powoduje że wasza firma może się kwalifikować do konkretnych kategorii dofinansowania oraz pomocy dla przedsiębiorców. W wyniku tego macie możliwość już na początku pozyskać kapitał potrzebny na rozwój firmy. Możliwości skorzystania z różnych rodzajów pomocy finansowej zarówno tej na poziomie grantów z unii europejskiej oraz administracji państwowej są różne w zależności od tego w jakiej gminie jest zarejestrowana wasza działalność.

Rodzaj prowadzonej księgowości

Pomożemy też na samym początku wam wybrać rodzaj księgowości jaka będzie najbardziej optymalna dla waszej działalności oraz formę opodatkowania, która jest dla was najkorzystniejsza. W przypadku przedsiębiorców macie możliwość skorzystania z rachunkowości prowadzonej w formie księgi przychodów i rozchodów, księgowości pełnej oraz innych mniej popularnych rodzajów księgowości (np. ryczałt ewidencjonowany).

Forma opodatkowania

Przedsiębiorcy deklarują sposób w jaki będą rozliczali podatki przy zakładaniu działąlności gospodarczej oraz mają możliwość dokonania zmiany formy opodatkowania raz do roku przed rozpoczęciem nowego roku podatkowego. Doradzimy wam czy w waszym przypadku bardziej opłacalne jest opodatkowanie podatkiem liniowym czy na zasadach ogólnych. Doradzimy też jak deklarować koszty swojej działalności w celu optymalizacji podatkowej. Więcej na ten temat znajdziecie tutaj – Wybór formy opodatkowania.

Rejestracja działalnośći – VAT i deklaracja ZUS

W przypadku kiedy chcecie wystawiać faktury VAT konieczne jest dokonanie rejestracji firmy jako płatnika VAT. W zależności o d tego jaki rodzaj działalności macie zamiar prowadzić musicie dokonać wybranych deklaracji VAT. VAT-EU jest konieczny dla przedsiębiorców mających zamiar sprzedawać swoje produkty na rynkach europejskich.

Optymalizacja Podatkowa – specjalizujemy się w doradztwie mającym na celu zmniejszenie realnych obciążeń finanowych waszej firmy.

Rejestracja działalności – Doradztwo

Doradzamy w trakcie procesu rejestracji firmy oraz zajmujemy się przygotowaniem dokumentacji do tego potrzebnej. Jeśli masz pytania dotyczącego formalności związanych z procesem rejestracji firmy skontaktujcie się z nami – KONTAKT.

Jeśli jesteście zainteresowani uzyskaniem większej ilości informacji na temat naszego biura możecie przeczytać na poniższych stronach.

Nasi klienci

Oferta

Optymalizacja podatkowa

Nasze certyfikaty

Cennik