Prowadzę małą firmę

Prowadzę małą firmę

Mam małą firmę i jestem zainteresowany optymalizacją podatkową. Jeśli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą pomożemy ci w prowadzeniu księgowości. W ramach naszej usługi zajmiemy się prowadzeniem twoich rachunków oraz rozliczeń na kontach. Doradzimy też w jaki sposób kwalifikować koszty dla twojej firmy. Jeśli zatrudniasz pracowników pomożemy wam także w obsłudze kadrowo płacowej. Więcej na temat obsługi kadrowo płacowej znajdziecie tutaj – Obsługa kadrowo płacowa.

Jak wygląda obsługa księgowa małej firmy?

Posiadając małą firmę możecie prowadzić uproszczoną formę księgowości (popularnie zwaną małą księgowością). Przedsiębiorca może w takim przypadku korzystać z KPiR czyli Księgi przychodów i rozchodów. Jest to prosta forma księgowości oparta o dowody księgowe takie jak faktury i rachunki. Możliwe jest także skorzystanie z ewidencji przychodów która polega, jak sama nazwa wskazuje, na księgowaniu wyłącznie przychodów. Jest to forma znacznie prostsza i opłacalna przy pewnych rodzajach działalności gospodarczej. Poza tymi dwiema formami mamy także możliwość prowadzenia innych mniej popularnych rodzajów ewidencji. Może to być ewidencja VAT, ewidencja przebiegu pojazdu, ewidencja wyposażenia, środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych.

Prowadzę małą firmę – co z dokumentacją?

Konieczna jest także odpowiednia obsługa techniczna dokumentacji księgowej. Należy pamiętać o składaniu deklaracji podatkowych oraz odpowiednim przechowywaniu dokumentacji firmowej. Jest to zwłaszcza istotne w momencie kiedy prowadzimy jednoosobową działalność gospodarczą (np. programiści i firmy IT).

Jak zorganizować księgowość w małej firmie?

Jeśli macie pytania lub szukacie porady dotyczącej tego jak zorganizować księgowość w małej firmie zapraszamy was do kontaktu z naszym biurem rachunkowym. Posiadamy bardzo szerokie doświadczenie. Współpracujemy z firmami z bardzo dużej liczby branż. Nie czekaj i zgłoś się do nas już teraz. KONTAKT.

Jeśli jesteście zainteresowani uzyskaniem większej ilości informacji na temat naszego biura możecie przeczytać na poniższych stronach.

Nasi klienci

Oferta

Optymalizacja podatkowa

Nasze certyfikaty

Cennik