Ryczałt ewidencjonowany

Ryczałt ewidencjonowany

Ryczałt ewidencjonowany to forma rozliczenia podatków, która jest opłacalna w momencie kiedy mamy odpowiednio niski koszt uzyskania przychodów. Z tego powodu jest to forma opodatkowania popularna wśród wolnych zawodów. Podstawą opodatkowania jest tutaj wyłącznie osiągany dochód. Równocześnie przedsiębiorca ma możliwość pomniejszenia podstawy opodatkowania o straty jakie zaistniały w poprzednich latach. Podstawa opodatkowania jest też pomniejszana o wszelkiego rodzaju opłaty społeczne i ubezpieczeniowe. Z tego powodu przedsiębiorca ma możliwość odliczenia od podstawy opodatkowania wydatki na zapłacone składki na ubezpieczenie zdrowotne oraz ubezpieczenie społeczne, emerytalne, rentowe, chorobowe oraz wypadkowe. Dotyczy to zarówno ciebie jak i osób, z którymi współpracujesz lub zatrudniasz. Dodatkowymi elementami o jakie można pomniejszyć podstawę opodatkowania w ryczałcie ewidencjonowanym są wydatki na cele rehabilitacyjne, na internet do kwoty 760 zł rocznie oraz kwotę darowizn.

Katalog osób które zazwyczaj wychodzą dobrze na formie opodatkowania w postaci ryczałtu ewidencjonowanego są osoby, które wynajmują lub dzierżawią nieruchomość, a także np. lekarzom, stomatologom, budowlańcom, restauratorom oraz sklepikarzom.

Ryczałt ewidencjonowany – stawki podatku

Ważnym elementem ryczałtu ewidencjonowanego jest to, że stawki podatkowe w jego przypadku są zmienne i zależą od wykonywanej działalności. Poniżej przedstawiamy zestawienie stawek opodatkowania oraz rodzajów działalności jakich dotyczą:

  • 20% – przychody z tytułu wykonywania niektórych wolnych zawodów m.in. lekarz, stomatolog, tłumacz przysięgły,
  • 17,5% – przychody ze świadczenia określonych usług niematerialnych, m.in. wynajmu samochodów osobowych, usług parkingowych, pośrednictwa w handlu hurtowym,
  • 8,5% – od przychodów z wybranych usług, m.in. najmu i dzierżawy (do kwoty 4.000 Euro), gastronomicznych w zakresie sprzedaży alkoholu powyżej 1,5% czy usług związanych z prowadzeniem przedszkoli,
  • 5,5% – działalność wytwórcza i budowlana,
  • 3% – handel i usługi gastronomiczne z wyjątkiem tych objętych stawką 8,5%.

Jeśli jesteście zainteresowani uzyskaniem większej ilości informacji na temat naszego biura możecie przeczytać na poniższych stronach.

Nasi klienci

Oferta

Optymalizacja podatkowa

Nasze certyfikaty

Cennik

Zaufało nam wiele firm w Warszawie. Jest to wynikiem tego, że od wielu lat dostarczamy usługi o bardzo wysokiej jakości. Z tego powodu grono naszych klientów powiększa się z miesiąca na miesiąc. Pozwala to nam na przenoszenie doświadczeń z jednej branży do drugiej. W opinii naszych klientów jest to jedna z najlepszych cech naszego biura. W wyniku tego jesteśmy zawsze najszybciej poinformowani o rozwiązaniach podatkowych i księgowych sprawdzonych przez konkretne branże. Z tego powodu też tak dużą popularnością cieszy się nasza usługa optymalizacji podatkowej. Zaufaj nam – KONTAKT.