Rozliczenie na zasadach ogólnych (podatek progresywny)

Rozliczenie na zasadach ogólnych (podatek progresywny)

Rozliczanie na zasadach ogólnych de facto jest podstawowym i domyślnym sposobem realizowania zobowiązań podatkowych podczas prowadzenia firmy. Jest to forma najbardziej opłacalna dla przedsiębiorców nie osiągających wysokich przychodów. W przypadku rozliczenia na zasadach ogólnych stosuje dwie stawki podatkowe. Równocześnie w przypadku rozliczenia na zasadach ogólnych można stosować też dodatkowe ulgi dla małżonków lub wynikające z posiadania dzieci.

Kiedy rozliczenie na zasadach ogólnych jest opłacalne?

Obowiązują tu dwa progi podatkowe – 18% i 32% (patrz tabela niżej). Podatek progresywny polega na tym, że wraz z poziomem dochodów progi podatkowe są coraz wyższe. W Polsce rozliczenie na zasadach ogólnych zakłada, że dla dochodów (a konkretnie podstawy opodatkowania) do 85.528 zł stawka podatku wynosi 18%, a dla nadwyżki ponad 85.528 zł – 32%.

Dodatkowe zalety tej metody rozliczenia

Opodatkowanie na zasadach ogólnych ma tę zaletę, że daje możliwość skorzystania z ulg i odliczeń. Możesz rozliczać się wspólnie z małżonkiem lub korzystać z przywileju rozliczeń dla osób samotnie wychowujących dzieci. Działalność wiąże się z ponoszeniem znacznych kosztów w celu uzyskania przychodu. Wydatki związane z osiągnięciem przychodów, czyli na sprzęt komputerowy, telefon, paliwo, utrzymanie albo remont mieszkania będącego biurem i raty leasingowe za auto kupione na firmę możesz zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu, a następnie na ich podstawie obniżyć podstawę opodatkowania (przychody minus koszty). Zatem ta forma opodatkowania jest korzystna dla osób, które ponoszą wysokie koszty działalności.

Jeśli jesteście zainteresowani uzyskaniem większej ilości informacji na temat naszego biura możecie przeczytać na poniższych stronach.

Nasi klienci

Oferta

Optymalizacja podatkowa

Nasze certyfikaty

Cennik

Zaufało nam wiele firm w Warszawie. Jest to wynikiem tego, że od wielu lat dostarczamy usługi o bardzo wysokiej jakości. Z tego powodu grono naszych klientów powiększa się z miesiąca na miesiąc. Pozwala to nam na przenoszenie doświadczeń z jednej branży do drugiej. W opinii naszych klientów jest to jedna z najlepszych cech naszego biura. W wyniku tego jesteśmy zawsze najszybciej poinformowani o rozwiązaniach podatkowych i księgowych sprawdzonych przez konkretne branże. Z tego powodu też tak dużą popularnością cieszy się nasza usługa optymalizacji podatkowej. Zaufaj nam – KONTAKT.