Finansowanie majątku

Finansowanie majątku

Kolejną z wykorzystywanych metod przez małe i średnie przedsiębiorstwa jest wybór formy finansowania nabycia składników majątku trwałego firmy. Poprzez wykorzystanie np. leasingu lub najmu przedsiębiorstwa wpływają na obniżenie podstawy opodatkowania, a także zwiększenie płynności finansowej firmy. Wybór leasingu pozwala uzyskać największą tarczę podatkową, jednocześnie nie budzi zastrzeżeń organów administracji podatkowej.

Dofinansowanie rozpoczęcia działalności

Ze względu na bardzo dużą popularność różnego rodzaju programów finansowania przedsiębiorczości pojawia się problem dostępności tych środków. Powszechnie wiadomo, że środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej w dużych miastach bardzo szybko są konsumowana przez nowo zakładane firmy. Z tego też powodu wielu przedsiębiorców decyduje się na założenie firmy w innej części kraju gdzie środki te są jeszcze dostępne. Dodatkowo pojawia się tutaj też możliwość uzyskania grantów na zatrudnienie w rejonach o zwiększonym bezrobociu.

Obniżenie ZUS – finansowanie majątku

Nowa działalność gospodarcza umożliwia na stosowanie preferencyjnych stawek ZUS w stosunku do przedsiębiorcy. Daje ona mu okres ochronny w trakcie którego będzie on mógł spokojnie rozwijać swój biznes bez konieczności ponoszenia nadmiernych obciążeń socjalnych i akumulację kapitału potrzebnego na dalszy rozwój. W przypadku przedsiębiorców poniżej pewnego wieku pojawiają się dodatkowe udogodnienia. 

Likwidacja opłaty ZUS

Wiele miejsca w dyskusji na temat czynników hamujących rozwój przedsiębiorczości w Polsce poświęca się wysokości składek na ubezpieczenie społeczne (ZUS) w Polsce. Wysoka kwota jaką każdego miesiąca musi płacić przedsiębiorca na konto ZUS, niezależnie od kondycji jego firmy, to problemów wielu firm z sektora MSP. Jedną z możliwych form optymalizacji dla prowadzących spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością (z o.o.) jest założenie spółki z co najmniej dwoma udziałowcami. Dzięki temu rozwiązaniu udziałowcy spółki nie muszą płacić składek na ubezpieczenie społeczne, co pozwala zaoszczędzić znaczne środki.

Finansowanie majątku – Masz pytania?

Jeśli z jakiegoś powodu zależy wam na tym, aby wasza działalność w pierwszym okresie nie ponosiła kosztów związanych z ZUS zadzwoń do nas. Pomożemy w ustrukturyzowaniu waszego biznesu tak, aby jego profil finansowy spełniał wasze wymagania. Więcej informacji na ten temat znajdziecie na stronie KONTAKT.

Jeśli jesteście zainteresowani uzyskaniem większej ilości informacji na temat naszego biura możecie przeczytać na poniższych stronach.

Nasi klienci

Oferta

Optymalizacja podatkowa

Nasze certyfikaty

Cennik