Obsługa kadrowo płacowa

Obsługa kadrowo płacowa

Obsługa kadrowo płacowa jest trudnym procesem ze względu na częste zmiany przepisów prawnych. Kolejnym problemem jest rotacja kadry oraz ich indywidualna sytuacja. Pojawiają się z tego powodu bardzo różnorodne stany prawne co ostatecznie powoduje indywidualne stosowanie przepisów rachunkowych. Inną sytuacją jest korzystanie z usług zewnętrznych jak outsourcing (zlecanie działań firmie) lub body leasing (okresowe wynajmowanie pracowników). Wszystkie te elementy dodatkowo komplikują rozliczenia w firmie. Doświadczone biuro rachunkowe pozwoli wam uniknąć niepotrzebnych komplikacji i sprawnie zorganizować działanie swojej firmy.

Zalety zewnętrznej obsługi kadrowo płacowej

Jedną z podstawowych zalet zewnętrznej obsługi jest profesjonalna wiedza i doświadczenie pozwalające na sprawne zarządzanie procesami kadrowymi. Nie pozostajemy w relacji zatrudniony pracodawca co ułatwia nam codzienne kontakty z waszymi pracownikami oraz osobami zatrudnionymi okresowo lub na podstawie innych umów. Obsługujemy dużą ilość firm co powoduje, że posiadamy doświadczenie pozwalające nam na przenoszenie doświadczeń z jednej branży do drugiej. Dzięki temu możemy zaproponować innowacyjne rozwiązania, które sprawdziły się w innym sektorze.

Co składa się na obsługę kadrowo płacową?

Obsługa kadrowo płacowa polega na prowadzeniu spraw osobowych pracowników. Składa się na to także:

  • prowadzenie kartoteki pracownika,
  • rozliczanie urlopów,
  • kierowanie na okresowe badania lekarskie,
  • obsługa świadczeń socjalnych oraz z zakresu ubezpieczeń zdrowotnych i społecznych,
  • przekazywanie dokumentacji do ZUS,
  • przeprowadzenie czynności związanych z rozwiązaniem stosunku pracy lub jego wygaśnięciem, dotyczy to także wystawienia świadectwa pracy,
  • prowadzenie bieżącej obsługi kadrowej – wydawanie zaświadczeń, świadczenie usług doradczych z zakresu prawa pracy, sporządzanie dokumentacji związanej ze zgłaszaniem do ubezpieczeń społecznych i ubezpieczeń zdrowotnych,

Problematyka obsługi kadrowo płacowej

Obsługa kadrowo płacowa to bardzo skomplikowany proces wymagający wiedzy i doświadczenia. Jeśli potrzebujesz pomocy w jego organizacji skontaktuj się z nami w celu wstępnej analizy twojej sytuacji. Więcej informacji znajdziecie w zakładce KONTAKT.

Jeśli jesteście zainteresowani uzyskaniem większej ilości informacji na temat naszego biura możecie przeczytać na poniższych stronach.

Nasi klienci

Oferta

Optymalizacja podatkowa

Nasze certyfikaty

Cennik